8 - 08 - 22

Pajacyk.gif

 

      PROJEKTY EUROPEJSKIE W ZCE   

 

 

Europejskie Programy Edukacyjne

w Zachodniopomorskim Centrum Edukacyjnym

 

Współpraca międzynarodowa w zakresie edukacji daje w chwili obecnej ogromną szansę na szybkie dostosowanie systemu szkolnictwa do gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej. Kilkuletnie doświadczenia w tym zakresie instytucji, którą kieruję pokazują że udział w projektach międzynarodowych daje ogromne korzyści w zakresie doskonalenia zawodowego i językowego nauczycieli, administracji i kadry zarządzającej. Przykłady dobrej praktyki, które można zaobserwować w trakcie wizyt studyjnych stanowią przysłowiową kopalnię wiedzy i bogate źródło dla nowatorskich pomysłów, które można przenieść na grunt polskiej edukacji. Przy czym ważne jest aby pamiętać że stosowanie rozwiązań już istniejących w krajach unii powinno odbywać się w sposób przemyślany. Mówić tu raczej należy o dostosowaniu czy adaptacji wzorców unijnych lecz nigdy o przenoszeniu gotowych rozwiązań.

Początki współpracy międzynarodowej w obszarze kształcenia zawodowego w naszej firmie sięgają roku 1994r..Pierwszymi partnerami były niemieckie instytucje szkoleniowe usytuowane niedaleko granicy.

Obecnie utrzymujemy kontakty z ponad 50 różnymi instytucjami z 10 krajów Unii Europejskiej oraz Europy Wschodniej. Są to placówki oświatowe, instytucje samorządowe, Stowarzyszenia Pracodawców, organizacje pozarządowe oraz firmy i przedsiębiorstwa.

Projekty edukacyjne realizowane w ZCE dofinansowane są ze środków unijnych programów Sokrates, Leonardo da Vinci, Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Młodzież.

 

 

 

Zachodniopomorskie
Centrum Edukacyjne
71 - 699 Szczecin, ul. Hoża 6
sekretariat@zce.szczecin.pl
Zapraszamy na wycieczkę po Szczecinie